Vishay/Dale RNC55J3321BSBSL
RNC55J3321BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC55J3321BSBSL
Brief Description
RES 3.32K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55J3321BSBSL.pdf
Availability of RNC55J3321BSBSL
QUANTITY
RNC55J3321BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55J3321BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC55J3321BSBSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55J3321BSBSL
Related LinksRNC55J3, RNC55J3321BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55J3321BSBSL Details Description
Related parts for RNC55J3321BSBSL
INPUT MODULE AC 6MA 15VDC datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
RES 10.1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 825K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
RES 18K OHM 12W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC VOLT MON 100V DUAL 20SOIC datasheet.pdf