Vishay/Dale RNC55J3323BPBSL
RNC55J3323BPBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC55J3323BPBSL
Brief Description
RES 332K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55J3323BPBSL.pdf
Availability of RNC55J3323BPBSL
QUANTITY
RNC55J3323BPBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55J3323BPBSL
Internal Part NumberEIS-RNC55J3323BPBSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55J3323BPBSL
Related LinksRNC55J3, RNC55J3323BPBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55J3323BPBSL Details Description
Related parts for RNC55J3323BPBSL
CONN HEADER 40POS STR GOLD T/H datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 2.14A 95.64 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 450MA 200 MOHM datasheet.pdf
RES 15K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
D SUB IP 67_37 POLE FRONT SEAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP8T datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
CIR 3C 31#16 PIN FR RECP WALL datasheet.pdf
CAP FILM 0.0022UF 5% 1600VDC AXI datasheet.pdf