Vishay/Dale RNC55J4322BRB14
RNC55J4322BRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC55J4322BRB14
Brief Description
RES 43.2K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55J4322BRB14.pdf
Availability of RNC55J4322BRB14
QUANTITY
RNC55J4322BRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55J4322BRB14
Internal Part NumberEIS-RNC55J4322BRB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)43.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55J4322BRB14
Related LinksRNC55J4, RNC55J4322BRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55J4322BRB14 Details Description
Related parts for RNC55J4322BRB14
CAP TRIMMER 2-6PF 100V SMD datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 33POS R/A datasheet.pdf
3 ROW VERT HDR DUPLX STB PIN datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 21POS R/A 5MM datasheet.pdf
IC OSC CLOCK 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
SOLID HANDI-CARD, TYHC#17 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf