Vishay/Dale RNC55J4322DSB14
RNC55J4322DSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC55J4322DSB14
Brief Description
RES 43.2K OHM 1/8W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNC55J4322DSB14.pdf
Availability of RNC55J4322DSB14
QUANTITY
RNC55J4322DSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55J4322DSB14
Internal Part NumberEIS-RNC55J4322DSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)43.2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55J4322DSB14
Related LinksRNC55J4, RNC55J4322DSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55J4322DSB14 Details Description
Related parts for RNC55J4322DSB14
RES 8.2 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 13POS datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 11POS STRGHT PINS datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4125K 4SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CABLE 15POS .100 JUMPER 12 INCH datasheet.pdf
625 DIP HDR SCRW MACH CONTACT datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 220K OHM 16SOIC datasheet.pdf