Vishay/Dale RNC55J9881BSBSL
RNC55J9881BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC55J9881BSBSL
Brief Description
RES 9.88K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55J9881BSBSL.pdf
Availability of RNC55J9881BSBSL
QUANTITY
RNC55J9881BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55J9881BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC55J9881BSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)9.88k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55J9881BSBSL
Related LinksRNC55J9, RNC55J9881BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55J9881BSBSL Details Description
Related parts for RNC55J9881BSBSL
RES SMD 4.02K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC HOT SWAP CONTRLR -48V 16-SSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
RES 1K OHM 50W 1% TO220 datasheet.pdf
RFID HITAG TRANSPONDER 2HVSON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
INSULATION PUNCH datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 1A SMA datasheet.pdf
UMMQ-0600-1250-A datasheet.pdf
RES SMD 135K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 16V X5R 0603 datasheet.pdf