Amphenol Aerospace Operations CTVPS00RF-15-15JC-LC
CTVPS00RF-15-15JC-LC picture photo
Mfg. Part Number
CTVPS00RF-15-15JC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 15C 14#20 1#16 SKT RECP
Datasheet Download
CTVPS00RF-15-15JC-LC.pdf
Availability of CTVPS00RF-15-15JC-LC
QUANTITY
CTVPS00RF-15-15JC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVPS00RF-15-15JC-LC
Internal Part NumberEIS-CTVPS00RF-15-15JC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVPS00RF-15-15JC-LC
Related LinksCTVPS00RF-, CTVPS00RF-15-15JC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVPS00RF-15-15JC-LC Details Description
Related parts for CTVPS00RF-15-15JC-LC
FIXED IND 4.7UH 1.5A 36.72 MOHM datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 36-72VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
TOOL INS/REM TWEEZER 22GA datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC VERT LP GRN 2 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP FILM 0.00068 UF 5 % 2KVDC RA datasheet.pdf