Vishay/Dale RNC55K3321FRB14
RNC55K3321FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC55K3321FRB14
Brief Description
RES 3.32K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55K3321FRB14.pdf
Availability of RNC55K3321FRB14
QUANTITY
RNC55K3321FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55K3321FRB14
Internal Part NumberEIS-RNC55K3321FRB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55K3321FRB14
Related LinksRNC55K3, RNC55K3321FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55K3321FRB14 Details Description
Related parts for RNC55K3321FRB14
TERM BLOCK 5.08MM VERT 2POS PCB datasheet.pdf
DISPENSER PEN AMS 30MM BLU 1=5PC datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20V 10% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 698K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 68POS DL .100 15GOLD datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 1% 3W 1225 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RND SPACER 0.028" NYLON 20.83MM datasheet.pdf
CONN BNC PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
TRANS RF LDMOS 150W TO-270 datasheet.pdf
FUSE-D2 16A T GL/GG 500VAC E27 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 13POS PIN datasheet.pdf