Vishay/Dale RNC60H1134FRRSL
RNC60H1134FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H1134FRRSL
Brief Description
RES 1.13M OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H1134FRRSL.pdf
Availability of RNC60H1134FRRSL
QUANTITY
RNC60H1134FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H1134FRRSL
Internal Part NumberEIS-RNC60H1134FRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.13M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H1134FRRSL
Related LinksRNC60H1, RNC60H1134FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H1134FRRSL Details Description
Related parts for RNC60H1134FRRSL
FIXED IND 4.7UH 870MA 256 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
THERM NTC 50 OHM 5% 28 AWG RAD datasheet.pdf
RES SMD 97.6K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 90POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
CONN WASHR FOR MCX AND MMCX CONN datasheet.pdf
PNL MNT 20MA GREEN W/WIRE 6" datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 88.7K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
3G3MX2 CHOKE, FOR 15KW (20HP) datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 14A 4.6 MOHM SMD datasheet.pdf