Vishay/Dale RNC60H1330BSBSL
RNC60H1330BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H1330BSBSL
Brief Description
RES 133 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H1330BSBSL.pdf
Availability of RNC60H1330BSBSL
QUANTITY
RNC60H1330BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H1330BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC60H1330BSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)133
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H1330BSBSL
Related LinksRNC60H1, RNC60H1330BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H1330BSBSL Details Description
Related parts for RNC60H1330BSBSL
HEADER OPEN .018"DIA .300 16POS datasheet.pdf
TRANS NPN 400V 8A TO220 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
HEAT SHRINK WHITE .19" datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 270PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CABLE ADDITION KIT datasheet.pdf
XFMR TOROIDAL 2 X 24V 800VA datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 10% 850V AXIAL datasheet.pdf