Vishay/Dale RNC60H1332FSBSL
RNC60H1332FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H1332FSBSL
Brief Description
RES 13.3K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H1332FSBSL.pdf
Availability of RNC60H1332FSBSL
QUANTITY
RNC60H1332FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H1332FSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC60H1332FSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)13.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H1332FSBSL
Related LinksRNC60H1, RNC60H1332FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H1332FSBSL Details Description
Related parts for RNC60H1332FSBSL
RES 1.8M OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
IC DGTL POT 50K 2CH 16TSSOP datasheet.pdf
CONN CIC FFC RCPT 23POS 2.54MM datasheet.pdf
0402 L-SER CAP & IND (CHIP) KIT datasheet.pdf
LIMIT SWITCH ELEVATOR DOOR datasheet.pdf
CLO,STR,DLN,SNB,USF datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
RES SMD 0.005 OHM 1% 1W 0805 datasheet.pdf