Vishay/Dale RNC60H2032BSBSL
RNC60H2032BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H2032BSBSL
Brief Description
RES 20.3K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H2032BSBSL.pdf
Availability of RNC60H2032BSBSL
QUANTITY
RNC60H2032BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H2032BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC60H2032BSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)20.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H2032BSBSL
Related LinksRNC60H2, RNC60H2032BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H2032BSBSL Details Description
Related parts for RNC60H2032BSBSL
RES ARRAY 4 RES 3.6K OHM 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 100V X7R 1210 datasheet.pdf
CONN HOUSING 34POS .100 DUAL datasheet.pdf
HOLDER LED SRL 5MM YELLOW datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 1A 200 MOHM SMD datasheet.pdf
FOOT CYLINDRICAL 1" DIA NATURAL datasheet.pdf
MOTOR STARTER datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
500 TB SOCKET OPEN VER datasheet.pdf
HDM EAPR250F LM & G PIGTAIL datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf