Vishay/Dale RNC60H2152BSRSL
RNC60H2152BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H2152BSRSL
Brief Description
RES 21.5K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H2152BSRSL.pdf
Availability of RNC60H2152BSRSL
QUANTITY
RNC60H2152BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H2152BSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC60H2152BSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H2152BSRSL
Related LinksRNC60H2, RNC60H2152BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H2152BSRSL Details Description
Related parts for RNC60H2152BSRSL
TVS DIODE 15.3VWM 26.46VC DO201 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU W/WD SOT23-6 datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 20TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR ADS54RF63 datasheet.pdf
CONN HEADER LO-PRO 2MM 20POS SMD datasheet.pdf
L37-3F TO-3 0.25MM W/ADH datasheet.pdf
RES SMD 2.4 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156" datasheet.pdf
IC ULTRASOUND DRIVER 56VQFN datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 4A SYNC 8SOIC datasheet.pdf