Vishay/Dale RNC60H2154FMB14
RNC60H2154FMB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H2154FMB14
Brief Description
RES 2.15M OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H2154FMB14.pdf
Availability of RNC60H2154FMB14
QUANTITY
RNC60H2154FMB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H2154FMB14
Internal Part NumberEIS-RNC60H2154FMB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.15M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H2154FMB14
Related LinksRNC60H2, RNC60H2154FMB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H2154FMB14 Details Description
Related parts for RNC60H2154FMB14
TVS DIODE 70.1VWM 113VC SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 13.6VWM 22.5VC AXIAL datasheet.pdf
RING TERM NON INS 8AWG datasheet.pdf
IC DC/DC UMODULE 200MA 21-LGA datasheet.pdf
IC SRAM 128KBIT 17NS 64TQFP datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 16V 10% 2312 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf