Vishay/Dale RNC60H2212BSB14
RNC60H2212BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H2212BSB14
Brief Description
RES 22.1K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H2212BSB14.pdf
Availability of RNC60H2212BSB14
QUANTITY
RNC60H2212BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H2212BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60H2212BSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H2212BSB14
Related LinksRNC60H2, RNC60H2212BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H2212BSB14 Details Description
Related parts for RNC60H2212BSB14
CONN RCPT .100" 25POS GOLD PCB datasheet.pdf
KIT MICA 10PF - 7500PF datasheet.pdf
SNSW 10.1A 3/16 RLR70507529 datasheet.pdf
CAP CER 2.9PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 20W datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM 3/4 58A datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 300MA 710 MOHM datasheet.pdf