Vishay/Dale RNC60H2233DSBSL
RNC60H2233DSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H2233DSBSL
Brief Description
RES 223K OHM 1/4W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H2233DSBSL.pdf
Availability of RNC60H2233DSBSL
QUANTITY
RNC60H2233DSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H2233DSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC60H2233DSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)223k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H2233DSBSL
Related LinksRNC60H2, RNC60H2233DSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H2233DSBSL Details Description
Related parts for RNC60H2233DSBSL
HOLDER COIN CELL FOR 12MM CELL datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 40MHZ SOT23-6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC VREF SERIES 1.8V SOT23-5 datasheet.pdf
RES 7.87K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
FERRITE CORES datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
WIRE MARKER ADH datasheet.pdf
FET RF NCH 65V 2690MHZ PLD1.5W datasheet.pdf