Vishay/Dale RNC60H2323BRRSL
RNC60H2323BRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H2323BRRSL
Brief Description
RES 232K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H2323BRRSL.pdf
Availability of RNC60H2323BRRSL
QUANTITY
RNC60H2323BRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H2323BRRSL
Internal Part NumberEIS-RNC60H2323BRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)232k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H2323BRRSL
Related LinksRNC60H2, RNC60H2323BRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H2323BRRSL Details Description
Related parts for RNC60H2323BRRSL
CONN HEADER .100 DUAL STR 20POS datasheet.pdf
IC OPAMP VGA 150MHZ RRO 16QSOP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 10VA THRU HOLE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS STR 3.5MM datasheet.pdf
IC FIFO REGISTER 16-SOIC datasheet.pdf
TAPE GLOW YEL/GRN 3X10YD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONN FEMALE TERM 22AWG GOLD datasheet.pdf
RES 1.96K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
DIODE ZENER 17V 5W T18 datasheet.pdf