Vishay/Dale RNC60H2434FMB14
RNC60H2434FMB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H2434FMB14
Brief Description
RES 2.43M OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H2434FMB14.pdf
Availability of RNC60H2434FMB14
QUANTITY
RNC60H2434FMB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H2434FMB14
Internal Part NumberEIS-RNC60H2434FMB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.43M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H2434FMB14
Related LinksRNC60H2, RNC60H2434FMB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H2434FMB14 Details Description
Related parts for RNC60H2434FMB14
MEMORY CARD FLASH 14GB datasheet.pdf
IC DECODR/DVR LED 8DIGIT 28PLCC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 9NS 324BGA datasheet.pdf
HD 38999 32C 32#23 PIN RECP datasheet.pdf
1000UF 63V 22X25MM 85C 12000H datasheet.pdf