Vishay/Dale RNC60H2713BSRSL
RNC60H2713BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H2713BSRSL
Brief Description
RES 271K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H2713BSRSL.pdf
Availability of RNC60H2713BSRSL
QUANTITY
RNC60H2713BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H2713BSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC60H2713BSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)271k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H2713BSRSL
Related LinksRNC60H2, RNC60H2713BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H2713BSRSL Details Description
Related parts for RNC60H2713BSRSL
IC GATE NAND 1CH 8-INP 14-DIP datasheet.pdf
TYPE M CONT., CRIMP, 30AU datasheet.pdf
VARISTOR 1620V 100KA CHASSIS datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 25V 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC MICROPWR COMP DUAL 8-TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 25POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES SMD 5.8K OHM 0.01% 1/2W 2010 datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 200MW SOD323 datasheet.pdf