Vishay/Dale RNC60H3013FPB14
RNC60H3013FPB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H3013FPB14
Brief Description
RES 301K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H3013FPB14.pdf
Availability of RNC60H3013FPB14
QUANTITY
RNC60H3013FPB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H3013FPB14
Internal Part NumberEIS-RNC60H3013FPB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)301k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H3013FPB14
Related LinksRNC60H3, RNC60H3013FPB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H3013FPB14 Details Description
Related parts for RNC60H3013FPB14
IC OPAMP GP 10MHZ 8DIP datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 32.2VC SMA datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CAP TANT 0.27UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
IC PMU CHARGER/BKLT DVR 56QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf