Xilinx XC2V2000-5FG676C
XC2V2000-5FG676C picture photo
Mfg. Part Number
XC2V2000-5FG676C
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC
Datasheet Download
XC2V2000-5FG676C.pdf
Availability of XC2V2000-5FG676C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC2V2000-5FG676C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2V2000-5FG676C
Internal Part NumberEIS-XC2V2000-5FG676C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC2V2000-5FG676C today.
SeriesXC2V200
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC2V2000-5FG676C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2V2000-5FG676C
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC2V2000, XC2V2000-5FG676C Datasheet, Xilinx Distributor
XC2V2000-5FG676C Details Description
Related parts for XC2V2000-5FG676C
IC PLD 8MC 5NS 20TSSOP datasheet.pdf
SCR SENS GATE 1.5A 200V TO-92 datasheet.pdf
Connector Receptacle 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP ALUM 68000UF 25V SCREW datasheet.pdf
FUSE 250A 600V NON STD SLOW datasheet.pdf
PLUNGER INSULATED R/A BLACK datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 10V 10% 1410 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 3.5MM datasheet.pdf
IC TEMP SENSOR RH 2% DFN datasheet.pdf