Vishay/Dale RNC60H3311FRB14
RNC60H3311FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H3311FRB14
Brief Description
RES 3.31K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H3311FRB14.pdf
Availability of RNC60H3311FRB14
QUANTITY
RNC60H3311FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H3311FRB14
Internal Part NumberEIS-RNC60H3311FRB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.31k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H3311FRB14
Related LinksRNC60H3, RNC60H3311FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H3311FRB14 Details Description
Related parts for RNC60H3311FRB14
IC REG LDO 5V 1A SOT223 datasheet.pdf
IC EEPROM 1MBIT 120NS 32TSOP datasheet.pdf
TRANS 2NPN PREBIAS 0.15W EMT6 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 7POS datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 3POS SCKT datasheet.pdf
CORP LIC CCES NODE LOCKED FOR 1 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 440VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
500 TB SOCKET CLOSE RA datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 2.75A 50.5 MOHM datasheet.pdf