Vishay/Dale RNC60H3481BSB14
RNC60H3481BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H3481BSB14
Brief Description
RES 3.48K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H3481BSB14.pdf
Availability of RNC60H3481BSB14
QUANTITY
RNC60H3481BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H3481BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60H3481BSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.48k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H3481BSB14
Related LinksRNC60H3, RNC60H3481BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H3481BSB14 Details Description
Related parts for RNC60H3481BSB14
CONN HEADER .100 DUAL STR 26POS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
RES 22 OHM 4.5W 10% RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 2 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 42POS datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR DF11 ACCESSORIES datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT PIN datasheet.pdf