Vishay/Dale RNC60H34R5FSB14
RNC60H34R5FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H34R5FSB14
Brief Description
RES 34.5 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H34R5FSB14.pdf
Availability of RNC60H34R5FSB14
QUANTITY
RNC60H34R5FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H34R5FSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60H34R5FSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)34.5
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H34R5FSB14
Related LinksRNC60H3, RNC60H34R5FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H34R5FSB14 Details Description
Related parts for RNC60H34R5FSB14
RES SMD 15.4K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X38MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
BOARD MULTI-CHANNEL TEST & PROG datasheet.pdf
RES SMD 32.4KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 93.1K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 13VWM 23.8VC DO214AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RELAY GENPURPOSE SPST 10A 26.5V datasheet.pdf