Vishay/Dale RNC60H3832FSB14
RNC60H3832FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H3832FSB14
Brief Description
RES 38.3K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H3832FSB14.pdf
Availability of RNC60H3832FSB14
QUANTITY
RNC60H3832FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H3832FSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60H3832FSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)38.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H3832FSB14
Related LinksRNC60H3, RNC60H3832FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H3832FSB14 Details Description
Related parts for RNC60H3832FSB14
PTC 1.50A 8VDC RESETTABLE 1812L datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS 135DEG 5MM datasheet.pdf
EVALUATION BOARD ISL6721 datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 250V 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RND SPACER 0.047" NYLON 14.48MM datasheet.pdf
RES SMD 189K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
IMPACT DC 3X8 GL SN datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB datasheet.pdf
4,7UF 100V 6X10MM 85C 3000H datasheet.pdf