Vishay/Dale RNC60H4123DSB14
RNC60H4123DSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H4123DSB14
Brief Description
RES 412K OHM 1/4W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H4123DSB14.pdf
Availability of RNC60H4123DSB14
QUANTITY
RNC60H4123DSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H4123DSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60H4123DSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)412k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H4123DSB14
Related LinksRNC60H4, RNC60H4123DSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H4123DSB14 Details Description
Related parts for RNC60H4123DSB14
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 6V 1W datasheet.pdf
RES SMD 5.62K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RECEPT 40POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
LED ACCY MOUNTING CLIP datasheet.pdf
RES SMD 56.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 1 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
CAP CER 24PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf