Vishay/Dale RNC60H4221BSRE6
RNC60H4221BSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H4221BSRE6
Brief Description
RES 4.22K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H4221BSRE6.pdf
Availability of RNC60H4221BSRE6
QUANTITY
RNC60H4221BSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H4221BSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC60H4221BSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.22k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H4221BSRE6
Related LinksRNC60H4, RNC60H4221BSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H4221BSRE6 Details Description
Related parts for RNC60H4221BSRE6
CONN .5MM CABLE RECEPT 22PIN SMD datasheet.pdf
RES 430K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC CURRENT MONITOR 3.5% 10MSOP datasheet.pdf
CONN ADAPTER RCPT ST SIMPLEX datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLANE 80POS GOLD datasheet.pdf
RES 147K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 16POS 2.54MM datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 35V 2915 datasheet.pdf
OSC MEMS 74.25MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES NTWRK 16 RES 100 OHM 32LBGA datasheet.pdf