Vishay/Dale RNC60H4321BSB14
RNC60H4321BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H4321BSB14
Brief Description
RES 4.32K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H4321BSB14.pdf
Availability of RNC60H4321BSB14
QUANTITY
RNC60H4321BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H4321BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60H4321BSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H4321BSB14
Related LinksRNC60H4, RNC60H4321BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H4321BSB14 Details Description
Related parts for RNC60H4321BSB14
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 16CDIP datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V C0G RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 7.5A TO220SIS datasheet.pdf
TVS DIODE 9.4VWM 15.6VC SMB datasheet.pdf
RES 0.07 OHM 7W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 27POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
Connector Receptacle 9 Position 0.156" (3.96mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf