Vishay/Dale RNC60H5233FSB14
RNC60H5233FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H5233FSB14
Brief Description
RES 523K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H5233FSB14.pdf
Availability of RNC60H5233FSB14
QUANTITY
RNC60H5233FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H5233FSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60H5233FSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)523k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H5233FSB14
Related LinksRNC60H5, RNC60H5233FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H5233FSB14 Details Description
Related parts for RNC60H5233FSB14
CONN DIMM DDR2 240POS VERT PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES 39K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 4.7 OHM 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
LED PMI SNAP-IN RED PVC FREE datasheet.pdf
RES 31.6K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.3 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 6COL WK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 10% 250VDC datasheet.pdf