Vishay/Dale RNC60H6570BSB14
RNC60H6570BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H6570BSB14
Brief Description
RES 657 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H6570BSB14.pdf
Availability of RNC60H6570BSB14
QUANTITY
RNC60H6570BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H6570BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60H6570BSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)657
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H6570BSB14
Related LinksRNC60H6, RNC60H6570BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H6570BSB14 Details Description
Related parts for RNC60H6570BSB14
IC MULTIPLEXER 4X1 10MSOP datasheet.pdf
RES SMD 162 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS R/A .100 GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
CONN SATA PLUG 22POS SLD R/A datasheet.pdf