Vishay/Dale RNC60H7322BSB14
RNC60H7322BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H7322BSB14
Brief Description
RES 73.2K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H7322BSB14.pdf
Availability of RNC60H7322BSB14
QUANTITY
RNC60H7322BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H7322BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60H7322BSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)73.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H7322BSB14
Related LinksRNC60H7, RNC60H7322BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H7322BSB14 Details Description
Related parts for RNC60H7322BSB14
TERM BLOCK PLUG 3POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
IC MICROMONITOR 5V 5% 8-DIP datasheet.pdf
BATTERY PACK 3.6V 3200MAH NIMH datasheet.pdf
RES 619 OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TACTILE ROUND FROSTED WHITE datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 2KB XRAM 144MQFP datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 5% 450VDC RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 17 (15 + 2 Power) Position Through Hole Solder datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
1000UF 400V 35X70MM 85C 5000H datasheet.pdf