Vishay/Dale RNC60H9422BSR36
RNC60H9422BSR36 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H9422BSR36
Brief Description
RES 94.2K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H9422BSR36.pdf
Availability of RNC60H9422BSR36
QUANTITY
RNC60H9422BSR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H9422BSR36
Internal Part NumberEIS-RNC60H9422BSR36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)94.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H9422BSR36
Related LinksRNC60H9, RNC60H9422BSR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H9422BSR36 Details Description
Related parts for RNC60H9422BSR36
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 49.9KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ24 25 OLIV datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
RES 0.806 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL KST 8 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
CBL RIBN 60COND TWIST-PAIR 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 160MA 3 OHM SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf