Vishay/Dale RNC60J1134BSB14
RNC60J1134BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60J1134BSB14
Brief Description
RES 1.13M OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60J1134BSB14.pdf
Availability of RNC60J1134BSB14
QUANTITY
RNC60J1134BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60J1134BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60J1134BSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.13M
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60J1134BSB14
Related LinksRNC60J1, RNC60J1134BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60J1134BSB14 Details Description
Related parts for RNC60J1134BSB14
CONN HEADER 12POS 4.2MM STR GOLD datasheet.pdf
RES SMD 80.6K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 25NS 80TQFP datasheet.pdf
RES SMD 475 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO204AC datasheet.pdf
LED COOL WHITE DIFFUSED 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
RES 1M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 1.86A 80 MOHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 765MA 140 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MNT PIN datasheet.pdf