Vishay/Dale RNC60J1303FSB14
RNC60J1303FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60J1303FSB14
Brief Description
RES 130K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60J1303FSB14.pdf
Availability of RNC60J1303FSB14
QUANTITY
RNC60J1303FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60J1303FSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60J1303FSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60J1303FSB14
Related LinksRNC60J1, RNC60J1303FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60J1303FSB14 Details Description
Related parts for RNC60J1303FSB14
SWITCH TOGGLE SPDT 0.5VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC USB 2.0 BRIDGE AT2LP 100LQFP datasheet.pdf
RES SMD 340K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
RES 3.65K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BCK 1.6V 0.35A SYNC SOT23 datasheet.pdf