Vishay/Dale RNC60J1332FSB14
RNC60J1332FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60J1332FSB14
Brief Description
RES 13.3K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60J1332FSB14.pdf
Availability of RNC60J1332FSB14
QUANTITY
RNC60J1332FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60J1332FSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60J1332FSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)13.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60J1332FSB14
Related LinksRNC60J1, RNC60J1332FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60J1332FSB14 Details Description
Related parts for RNC60J1332FSB14
FIXED IND 680NH 450MA 600 MOHM datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 10NS 176TQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 730MA 812 MOHM datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 1W DO204AL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
VARISTOR 120A 0805 datasheet.pdf
CAP CER 7.9PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf