Vishay/Dale RNC60J1384BSRE6
RNC60J1384BSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60J1384BSRE6
Brief Description
RES 1.38M OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60J1384BSRE6.pdf
Availability of RNC60J1384BSRE6
QUANTITY
RNC60J1384BSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60J1384BSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC60J1384BSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.38M
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60J1384BSRE6
Related LinksRNC60J1, RNC60J1384BSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60J1384BSRE6 Details Description
Related parts for RNC60J1384BSRE6
VARISTOR 229V 100A SOD-83A AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 390PF 200V X7R AXIAL datasheet.pdf
IC CURR SENSE LDO SWITCH 16QSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
LED MT SR VERT 1.195" UNIV datasheet.pdf
RES SMD 232K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FLARING & INSERTION TOOL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
EVAL KIT FOR RX210 datasheet.pdf
IC SRAM 8MB 10NS 44TSOP datasheet.pdf
CAP CER 4.4PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf