Vishay/Dale RNC60J1781BSBSL
RNC60J1781BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC60J1781BSBSL
Brief Description
RES 1.78K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60J1781BSBSL.pdf
Availability of RNC60J1781BSBSL
QUANTITY
RNC60J1781BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60J1781BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC60J1781BSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.78k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60J1781BSBSL
Related LinksRNC60J1, RNC60J1781BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60J1781BSBSL Details Description
Related parts for RNC60J1781BSBSL
CAP CER 13PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
HOSE SYSTEM 1/4 BSPT CONN 1/4" datasheet.pdf
RES SMD 140K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD9266-80 datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
IE-MINIMC/TELCO-LFPT MODULE, TP- datasheet.pdf
COVER BTS 17 KIT datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS CABLE PIN datasheet.pdf
CAP CER 47PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf