Vishay/Dale RNC60J2032BSB14
RNC60J2032BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60J2032BSB14
Brief Description
RES 20.3K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60J2032BSB14.pdf
Availability of RNC60J2032BSB14
QUANTITY
RNC60J2032BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60J2032BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60J2032BSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)20.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60J2032BSB14
Related LinksRNC60J2, RNC60J2032BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60J2032BSB14 Details Description
Related parts for RNC60J2032BSB14
CAP CER 56PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC ECONOSCILLATOR SS 8-USOP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 3A DO214AC datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
IC TXRX RS485 FAULT PROT 14SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
HP2011-030L, 3N/C, M16, 110MM SO datasheet.pdf
RES SMD 0.024 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf