Vishay/Dale RNC60J2212BSR36
RNC60J2212BSR36 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60J2212BSR36
Brief Description
RES 22.1K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60J2212BSR36.pdf
Availability of RNC60J2212BSR36
QUANTITY
RNC60J2212BSR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60J2212BSR36
Internal Part NumberEIS-RNC60J2212BSR36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60J2212BSR36
Related LinksRNC60J2, RNC60J2212BSR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60J2212BSR36 Details Description
Related parts for RNC60J2212BSR36
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 3.81MM datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 126MA 3 OHM TH datasheet.pdf
IC LINK LAYER CTRLR 1394 100TQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS IDC 22AWG .156 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG WHITE datasheet.pdf
RES SMD 2.32 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
RES 5.23K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER QUAD DIFF 20-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
AXL F AI4 I 1H datasheet.pdf
CAP FILM 4.7 UF 5% 250 VDC RADIA datasheet.pdf