Vishay/Dale RNC60J2323BSB14
RNC60J2323BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60J2323BSB14
Brief Description
RES 232K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60J2323BSB14.pdf
Availability of RNC60J2323BSB14
QUANTITY
RNC60J2323BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60J2323BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60J2323BSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)232k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60J2323BSB14
Related LinksRNC60J2, RNC60J2323BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60J2323BSB14 Details Description
Related parts for RNC60J2323BSB14
CONN HEADER .100 DUAL STR 22POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
BQ24750EVM datasheet.pdf
CARD GUIDE 80MM CPCI datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 29POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 15V 2915 datasheet.pdf