Vishay Semiconductor/Diodes Division BZW04-9V4B-E3/54
BZW04-9V4B-E3/54 picture photo
Mfg. Part Number
BZW04-9V4B-E3/54
Brief Description
TVS DIODE 9.4VWM 15.6VC DO204AL
Datasheet Download
BZW04-9V4B-E3/54.pdf
Availability of BZW04-9V4B-E3/54
QUANTITY
BZW04-9V4B-E3/54 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZW04-9V4B-E3/54
Internal Part NumberEIS-BZW04-9V4B-E3/54
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package550
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesTransZorb®
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)9.4V
Voltage - Breakdown (Min)10.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp15.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)25.7A
Power - Peak Pulse400W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZW04-9V4B-E3/54
Related LinksBZW04-9V, BZW04-9V4B-E3/54 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
BZW04-9V4B-E3/54 Details Description
Related parts for BZW04-9V4B-E3/54
OPTOISO 3.75KV OPN COLLECTOR 8SO datasheet.pdf
CABLE TIE STD FLORESC YLW 11.5" datasheet.pdf
DEKAFIX FS6 MARKED 501-550 1=500 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 6A 250V datasheet.pdf
RES SMD 25.5KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
RES SMD 124 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf