Vishay/Dale RNC60J3321BSB14
RNC60J3321BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60J3321BSB14
Brief Description
RES 3.32K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60J3321BSB14.pdf
Availability of RNC60J3321BSB14
QUANTITY
RNC60J3321BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60J3321BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60J3321BSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60J3321BSB14
Related LinksRNC60J3, RNC60J3321BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60J3321BSB14 Details Description
Related parts for RNC60J3321BSB14
IC POT DGTL 50K OHM 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS BOX MNT PINS datasheet.pdf
PHOTOTRANSISTOR NPN SMART DILSMD datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 383 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.43K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 60VWM 96.8VC 214AB datasheet.pdf
IC TRACKING BATT 150V 2CH 64QFN datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 530MA 570 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 62PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf