Vishay/Dale RNC60J3520BSB14
RNC60J3520BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60J3520BSB14
Brief Description
RES 352 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60J3520BSB14.pdf
Availability of RNC60J3520BSB14
QUANTITY
RNC60J3520BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60J3520BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60J3520BSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)352
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60J3520BSB14
Related LinksRNC60J3, RNC60J3520BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60J3520BSB14 Details Description
Related parts for RNC60J3520BSB14
CONN BNC PLUG STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 8MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 370MW DO34 datasheet.pdf
SENSOR TEMP PWM SMBUS TO39 datasheet.pdf
SENSOR 3000PSIS M12 4-20 MA datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
INSERT 6P6C JACK TO IDC CONN datasheet.pdf
GPS TIMING MODULE EVAL BOARD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
MOUNT RECT DIODE RESISTOR 0.012" datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf