Vishay/Dale RNC60J3922FSRE6
RNC60J3922FSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60J3922FSRE6
Brief Description
RES 39.2K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60J3922FSRE6.pdf
Availability of RNC60J3922FSRE6
QUANTITY
RNC60J3922FSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60J3922FSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC60J3922FSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60J3922FSRE6
Related LinksRNC60J3, RNC60J3922FSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60J3922FSRE6 Details Description
Related parts for RNC60J3922FSRE6
IC REG SWTCHD CAP INV 25MA SOT23 datasheet.pdf
CABLE TIE STANDARD NYLON 11.83" datasheet.pdf
RES SMD 3.92K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
PWR JCK 2.0X6.4MM PNL MNT W/TABS datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 79.6 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf