Vishay/Dale RNC60J4123FSB14
RNC60J4123FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60J4123FSB14
Brief Description
RES 412K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60J4123FSB14.pdf
Availability of RNC60J4123FSB14
QUANTITY
RNC60J4123FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60J4123FSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60J4123FSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)412k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60J4123FSB14
Related LinksRNC60J4, RNC60J4123FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60J4123FSB14 Details Description
Related parts for RNC60J4123FSB14
RES ARRAY 4 RES 22K OHM 1206 datasheet.pdf
RES 22 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB 5.08MM 18POS OR datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ8 M32 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 5A TO263-3 datasheet.pdf
IC DRVR/RCVR DUAL INTRFAC 24-DIP datasheet.pdf
LED COOL WHT CLEAR 3.2MM RND T/H datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS R/A 5MM datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FLAT BKWY 16POS datasheet.pdf
MINI LATCH HSG 0.100" SNGL ROW datasheet.pdf
DIODE ZENER 1.25W DO214AC datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP 50V BIPOLAR SOT553 datasheet.pdf