Vishay/Dale RNC60J4323BRB14
RNC60J4323BRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60J4323BRB14
Brief Description
RES 432K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60J4323BRB14.pdf
Availability of RNC60J4323BRB14
QUANTITY
RNC60J4323BRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60J4323BRB14
Internal Part NumberEIS-RNC60J4323BRB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)432k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60J4323BRB14
Related LinksRNC60J4, RNC60J4323BRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60J4323BRB14 Details Description
Related parts for RNC60J4323BRB14
CONN HEADER 40POS .100 DL SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.87KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 50A 10-POLARPAK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS SKT datasheet.pdf
EXPLOSIONPROOF LIMIT SWES LSX datasheet.pdf
CLEAN & STRIP XT DISC S XCS datasheet.pdf
IP 68 COVER 10 POL datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 350MA 380 MOHM datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X20MM 24VDC datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf