Vishay/Dale RNC60J5221BSB14
RNC60J5221BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60J5221BSB14
Brief Description
RES 5.22K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60J5221BSB14.pdf
Availability of RNC60J5221BSB14
QUANTITY
RNC60J5221BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60J5221BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60J5221BSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)5.22k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60J5221BSB14
Related LinksRNC60J5, RNC60J5221BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60J5221BSB14 Details Description
Related parts for RNC60J5221BSB14
CONN HEADER 32POS .100" SNGL TIN datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 4.6A BGA datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
THERMOSTAT 3100 SERIES HERMETIC datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RND SPACER 0.135" NYLON 12.32MM datasheet.pdf
ANT OMNIDIR 6DBI 12"RG-142 RPBNC datasheet.pdf
CAP FILM 10UF 5% 100VDC 2DIP datasheet.pdf
HD RA SMT datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V X8R 0603 datasheet.pdf