Vishay/Dale RNC60J5233FSB14
RNC60J5233FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60J5233FSB14
Brief Description
RES 523K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60J5233FSB14.pdf
Availability of RNC60J5233FSB14
QUANTITY
RNC60J5233FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60J5233FSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60J5233FSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)523k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60J5233FSB14
Related LinksRNC60J5, RNC60J5233FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60J5233FSB14 Details Description
Related parts for RNC60J5233FSB14
RES SMD 1.2K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 8.2K OHM 0804 datasheet.pdf
HOOD COVER ANCHOR FOR XM CONN datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V ITO220 datasheet.pdf
LAPPING FILM 266X TYPE P datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
SR BTS PC FT 10 ASY C datasheet.pdf
IC FLASH MEM 4MBIT SERIAL 8SOIC datasheet.pdf
FUSE 630A 1000V 2KN/110 AR UR datasheet.pdf