Vishay/Dale RNC60J6191BSB14
RNC60J6191BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60J6191BSB14
Brief Description
RES 6.19K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60J6191BSB14.pdf
Availability of RNC60J6191BSB14
QUANTITY
RNC60J6191BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60J6191BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60J6191BSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)6.19k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60J6191BSB14
Related LinksRNC60J6, RNC60J6191BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60J6191BSB14 Details Description
Related parts for RNC60J6191BSB14
CONN FFC BOTTOM 8POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
RES SMD 120KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 490MA 1.4 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 11.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FFC CONTACT PIN SLD TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES 68 OHM .4W .01% RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS CABLE SKT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf