Vishay/Dale RNC60J6193BSB14
RNC60J6193BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60J6193BSB14
Brief Description
RES 619K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60J6193BSB14.pdf
Availability of RNC60J6193BSB14
QUANTITY
RNC60J6193BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60J6193BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60J6193BSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)619k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60J6193BSB14
Related LinksRNC60J6, RNC60J6193BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60J6193BSB14 Details Description
Related parts for RNC60J6193BSB14
CARDEDGE 20POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
CONN RECEPT SATA 7POS R/A datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 56POS STRGHT PINS datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONN HEADER 44POS TIN SMD datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA2540 19MM WHT datasheet.pdf
INDICATOR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 12V 3.2A DFN1010D-3G datasheet.pdf