Vishay/Dale RNC60J63R4BSB14
RNC60J63R4BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60J63R4BSB14
Brief Description
RES 63.4 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60J63R4BSB14.pdf
Availability of RNC60J63R4BSB14
QUANTITY
RNC60J63R4BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60J63R4BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60J63R4BSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)63.4
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60J63R4BSB14
Related LinksRNC60J6, RNC60J63R4BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60J63R4BSB14 Details Description
Related parts for RNC60J63R4BSB14
FILTER SAW 313.85MHZ REMOTE SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 91K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
C/A,2.0MM,RISER,XG,AQUA,LC-SC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 530 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HAN EMC/B 6 SURF MNT 1LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf